Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach
(BIP KPP Myślenice)
Wstęp deklaracji
Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach (KPP Myślenice) zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
myslenice.policja.gov.pl
Data publikacji strony internetowej: 2020-06-17
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-08-29
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne:
-
niektóre dokumenty, opublikowane przed wejściem w życie ustawy, nie zawierają elementów wymaganych ustawą,
-
niektóre dokumenty PDF nie są odczytywane przez programy dla osób niewidzących,
-
niektóre materiały multimedialne nie posiadają audiodeskrypcji.
-
niektóre filmy, opublikowane przed wejściem w życie ustawy, nie posiadają napisów.
Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-22
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-08-29
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest mł. asp. Dawid Wietrzyk, adres poczty elektronicznej rzecznik@myslenice.policja.gov.pl.
numer telefonu 47 83 29 261. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności cyfrowej można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej: komendant@myslenice.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu: 47 83 29 201.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie oraz wskazuje możliwy termin realizacji, nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku odmowy realizacji żądania wnoszący może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej: Rzecznika Praw Obywatelskich.
Rozwiązanie 1. – przyjazd/przyjście bez umówienia
Na teren Komendy wchodzi się od ulicy Jagiellońskiej. Komenda nie ma parkingu dla petentów. Najbliższy ogólnodostepny parking znajduję się wzdłuż ulicy Mickiewucza, kilkanaście metrów od wejścia do budynku jednostki. Aby wejśc do budynku komendy należy wejść po trzech schodach. Dalej za drzwiami wejściowymi znajdują się jeszcze cztery stopnie. Komenda nie ma urządzeń ułatwiających wejście osobom z niepełnosprawnością ruchową.
W pierwszej kolejności trzeba udać się do zastępcy dyżurnego, siedzącego po prawej strone za szybą, który wstępnie rozpozna sprawę, a następnie poprosi osobę, która zajmie się dalszym załatwianiem sprawy, w tym asystą podczas wizyty.
Rozwiązanie 2. – umówienie wizyty
Na wizytę można się umówić telefonicznie, dzwoniąc na numer 47 83 29 202 bądź do policjanta/pracownika zajmującego się przedmiotową tematyką lub sprawą.
Na terenie Komendy nie ma parkingu z miejscami dla pojazdów osób z niepełnosprawnością. Najbliższy taki parking znajduje się przy wejściu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, przy ulicy Mickiewicza, około 200 metrów od wejścia do Komendy.
W dalszym przebiegu wizyty umówionej zostanie udzielona asysta pracownika/funkcjonariusza realizującego przedmiotową sprawę.
Uwagi ogólne
-
budynek nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych – każde wejście do budynku odbywa się po schodach, nie ma podjazdów ani wind dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami;
-
w budynku nie ma pętli indukcyjnych;
-
na terenie Komendy nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące.
-
w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
-
osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym.
Usługa tłumacza
W Komendzie mamy również możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online.
nadkomisarz Aldona Wietrzyk, adres poczty elektronicznej: aldona.wietrzyk@myslenice.policja.gov.pl. Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu: 47 83 29 209.
Komisariat Policji w Dobczycach ulica Jagiellońska 4
Jednostka oznaczona jest numerem umieszczonym na ścianie budynku przy głównym wejściu od ulicy Jagiellońskiej. Na budynku znajduje się napis POLICJA przy głównym wejściu do budynku znajduje się również tablica informacyjna z pełną nazwą jednostki. Przed budynkiem komisariatu brak parkingu. Dostęp dla osób postronnych zapewniają schody zewnętrzne od strony ulicy Jagiellońskiej. Schody te usytuowane są w 2 biegach. Pierwszy składa się z 11 stopni ostatni stopień przechodzi w podest. Z podestu biegną kolejne schody w liczbie 9 stopni. Schody zabezpieczone są metalową barierką. Ostatni stopień przechodzi w podest z którego do wnętrz prowadzą jednoskrzydłowe drzwi. Przy drzwiach wejściowych znajduje się domofon umożliwiający kontakt z dyżurnym jednostki. Za drzwiami jest wiatrołap z którego drzwi prowadzą na recepcję. Recepcja posiada łazienkę. Na wprost wejścia znajduje się przeszklone stanowisko kierowania. Personel dyżurki nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Stanowisko do przyjmowania stron znajduje się na wysokości umożliwiającej rozmowę z funkcjonariuszem osobie poruszającej się na wózku. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Osoby odbierane są z recepcji i poruszają się po terenie KP w Dobczycach w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika policji (osoby nadzorującej). Przejście z holu do dalszej części obiektu zabezpieczone drzwiami otwieranymi za pomocą kodu. Budynek nie jest dostosowany do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku komisariatu nie ma informacji wizualnej i dotykowej lub głosowej o rozkładzie pomieszczeń, co wynika z faktu funkcjonowania w obiektach Policji stref bezpieczeństwa. Informacja ogólna o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób głosowy –dyżurny jednostki.
Osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób są zapewnione poprzez oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
Alternatywnym sposobem bezpośredniego kontaktu z policjantem w celu złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wniosku o ściganie sprawcy wykroczenia lub przestępstwa albo też kontaktu z dzielnicowym jest przyjazd policjanta do miejsca zamieszkania lub innego miejsca wskazanego przez osobę z niepełnosprawnościami.
W tym celu należy skontaktować się z prowadzącym sprawę lub oficerem dyżurnym Komisariatu Policji w Dobczycach pod numerem telefonu 47 83 29 100 albo przesłać e-mail dyzurni@dobczyce.policja.gov.pl i zgłosić taką potrzebę.
Posterunek Policji w Sułkowicach , ul. Sportowa 51
Posterunek mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach. Nad wejściem znajduje się tablica urzędowa z pełną nazwa posterunku. Do budynku prowadzą przeszklone drzwi otwierane na zewnątrz. Wejście do budynku jest prosto z ulicy, a od drzwi wejściowych do pomieszczeń posterunku prowadzi szeroki korytarz. Posterunek nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych.
Do pomieszczeń posterunku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W pomieszczeniach posterunku nie ma informacji wizualnej i dotykowej lub głosowej o rozkładzie pomieszczeń, co wynika z faktu funkcjonowania w obiektach Policji stref bezpieczeństwa.
Osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób są zapewnione poprzez oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
Alternatywnym sposobem bezpośredniego kontaktu z policjantem jest przyjazd policjanta do miejsca zamieszkania lub innego miejsca wskazanego przez osobę z niepełnosprawnościami.
W tym celu należy skontaktować się z kierownikiem Posterunku Policji w Sułkowicach aspirantem Tomaszem Wajda tel. 47 83 29 400 lub z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach pod numerem telefonu 47 83 29 200 albo przesłać e-mail dyzurni@myslenice.policja.gov.pl i zgłosić taką potrzebę.
nadkomisarz Aldona Wietrzyk, adres poczty elektronicznej: aldona.wietrzyk@myslenice.policja.gov.pl. Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu: 47 83 29 209.
Pliki do pobrania
-
Raport_o_stanie_zapewnienia_dostepnosci_podmiotu_publicznego
Data publikacji 07.10.2022 14:30(pdf 62.99 KB)
-
Plan_dzialania_Komendy_Wojewodzkiej_Policji_w_Krakowie_i_jednostek_podleglych_Komendantowi_Wojewodzkiemu_Policji_w_Krakowie_na_rzecz_poprawy_zapewnienia_dostepnosci_osobom_ze_szczegolnymi_potrzebami
Data publikacji 07.10.2022 14:30(pdf 305.06 KB)